ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE RĄBINO

ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE W GMINIE RĄBINO POW. ŚWIDWIN

W dniu 09.06.2012r. na stadionie sportowym w Rąbinie odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze z udziałem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Rąbina, Batynia i Białej Góry w kategorii męskich zespołów, Kobiecej Drużyny Pożarniczej z Białej Góry i dwóch zespołów   Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Rąbina. Zawody rozpoczęły się o godz. 11 hymnem strażackim „RYCERZE FLORIANA”.

Przed rozpoczęciem zawodów Prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Rąbinie a zarazem Wójt Gminy Rąbino Krzysztof Majewski wręczył strażakom medale i odznaczenia. Uroczystość była też okazją do złożenia podziękowań druhom – założycielom i pierwszym działaczom OSP Biała Góra- Bronisławowi Świdczak Janowi Grabia.

Zawody te miały nietypowy charakter ponieważ Prezes OSP Rąbino druh Waldemar Wiśniewski zmodyfikował regulamin wprowadzając nowe konkurencje do biegu sztafetowego i tak między innymi ustawiono zbiornik z wodą przez który trzeba było przejść ubierając ubranie OP1 (wojskowe) i pokonać drabinę. Zawodnicy stratowali parami tzn. po dwóch ale z tej samej drużyny. Kolejną przeszkodą było cięcie drzewa piłą ręczną, rąbanie drzewa toporkiem strażackim, pokonanie równoważni z prądownicą, na której zawodnik ustawił piłeczkę od tenisa, nalewanie wody do tarcz nalewowych przy pomocy hydronetek, pokonanie tunelu.

Ciekawostką w ćwiczeniu bojowym, którym wszystkim się podobała, to po wystartowaniu i uruchomieniu motopompy oraz rozwinięciu węży prądownicy mieli zadanie umieszczenia piłki do piłki nożnej w bramce (wszystkie drużyny udowodniły, że można i takim sposobem strzelać bramki!!!)    

Wójt Gminy Rąbino Krzysztof Majewski ufundował I wręczył na zakończenie puchary i dyplomy dla każdej z drużyn, a dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych upominki

Tradycyjnie strażacy spotkali się po zawodach przy ognisku gdzie czekała   na nich gorąca grochówka i pieczone kiełbaski.

Dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Rąbina zawody te były ostatnim szlifem przed Wojewódzkimi Zawodami wg Regulaminu CTiF, które odbyły się 16.06.2012 w Dębnie pow. myśliborski . Drużyna ta jest mistrzem naszego powiatu i   reprezentowała powiat świdwiński na tych zawodach a my   im kibicowaliśmy i trzymaliśmy za nich kciuki. Opłaciło się ponieważ drużyna w składzie: Aleksandra Wiedro, Maciej Warmijak, Kamil Ogiński, Sandra Zagożdżon, Mateusz Kasprzak, Paulina Bujak, Katarzyna Serafin, Damian Witkowski Marcin Szyszko, Aleksandra Merdasińska zajęła trzecie miejsce (jeżeli w składzie drużyny chłopców znajdzie się chodź jeden chłopiec to i tak ta drużyna klasyfikowana jest w kategorii chłopców).

Wszyscy członkowie drużyny otrzymali medale oraz upominki, a jednostka
hełmy MDP i toporki strażackie. Kolejny pamiątkowy puchar wzbogacił znaczną już kolekcję. Duże słowa uznania należą się samym zawodnikom jak i opiekunom
Michałowi Wiśniewskiemu, Kamili Woźniak i Waldemarowi Wiśniewskiemu, którzy przygotowywali drużynę.

W najbliższym czasie Wójt Gminy a zarazem Prezes Gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Rąbinie Krzysztof Majewski spotka się ze zdobywcami trzeciego miejsca w wojewódzkich zawodach i ich opiekunami w celu podziękowania za zajęcie tak zaszczytnego miejsca.

Zobacz Galerię