Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Drużyn OSP Powiatu Gryfickiego”


img 6460W dniu 04.10.2015 roku na stadionie w Niechorzu odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo – Pożarnicze Drużyn Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu gryfickiego.

Głównym Sędzią Zawodów był st. Kpt.  Roman Pikulski z KPPSP w Gryficach. W zawodach wzięło 5 drużyn męskich oraz 5 drużyn KDP, reprezentujących jednostki OSP. Organizatorem zawodów byli: Starosta Gryficki Kazimierz Sać, Prezes Zarządu OP Z OSP RP dh Franciszek Gródecki  oraz Wójt Gminy Rewal Robert Skraburski. Goście zawodów: Poseł na Sejm RP Konstanty Tomasz Oświęcimski, Wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i GW Radosław Mackiewicz, Wicestarosta Gryficki Ireneusz Wojciechowicz, Burmistrz Gryfic Andrzej Szczygieł, Wójt Gminy Brojce Stanisław Gnosowski, Wójt Gminy Rewal Robert Skraburski Nadleśniczy Nadleśnictwa Gryfice Paweł Gzyl oraz Komendant Powiatowy PSP w Gryficach bryg. Dariusz Sobczyk. Oprawę muzyczną zawodów zabezpieczyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Płotów pod kierunkiem dh Łukasza Chyły która po wprowadzeniu zawodników na murawę stadionu i odegraniu hymnu Św. Floriana dała pokaz paradny.

 Zawody zostały rozegrane w następujących konkurencjach:img 6224

§  sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami

§  ćwiczenia bojowe

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:

Seniorzy:

1.       OSP Niechorze –z wynikiem 108,70 pkt. Gmina Rewal

2.       OSP Świeszewo - z wynikiem 112,93 pkt. Gmina Gryfice

3.       OSP Kiełpino – z wynikiem 115,50 pkt. Gmina Brojce

4.       OSP Płoty – z wynikiem 120,10 pkt. Gmina Płoty

5.       OSP Pniewo – z wynikiem 153,80 pkt. Gmina Płoty

Seniorki:

1.       OSP Gryfice – z wynikiem 160,21 pkt. Gmina Gryfice

2.       OSP Płoty – z wynikiem 162,75 pkt. Gmina Płoty

3.       OSP Kiełpino – z wynikiem 171,70 pkt. Gmina Brojce

4.       OSP Dargosław – z wynikiem 182,30 pkt. Gmina Brojce

5.       OSP Pniewo – z wynikiem 184,53 pkt. Gmina Płoty

img 6433W zawodach nie wystartowały drużyny z Gmin: Karnice i Trzebiatów. Fundatorami nagród byli: Starosta Gryficki, KRUS Koszalin, WFOŚ i GW Szczecin, Nadleśnictwo Gryfice, OPZOSP RP w Gryficach, Samorządy Gmin wystawiające drużyny do zawodów. Za przygotowanie obiektów sportowych i przygotowanie poczęstunku dla zawodników był odpowiedzialny zarząd Gminny OSP w Rewalu i OSP w Niechorzu. W imieniu organizatorów wszystkim instytucjom, fundatorom nagród, druhnom i druhom z Gminy Rewal, za wzorowe przygotowanie obiektów i wszelką pomoc,  uczestnikom zawodów za wzorową postawę i walkę z czasem, gospodarzowi gminy Rewal Wójtowi Robertowi Skraburskiemu oraz mediom  słowa podziękowania składa dh Franciszek Gródecki - Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Gryficach

tekst i zdjęcia ;Marcin Gręda