KOŁOBRZEG - Kolejny Sukces Justyny

otwp 2W dniach 7-9 czerwca w Kołobrzegu spotkali się laureaci eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom". W piękny i słoneczny weekend odbył sie finał centralny OTWP. Do gościnnego Kołobrzegu zjechała młodzież z całej Polski. Oprócz zmagań finałowych goście zwiedzili Kołobrzeg, podziwiali zachód słońca z pokładu statku, uczestniczyli w pokazach ratownictwa na wodzie.Województwo Zachodniopomorskie  reprezentowali w poszczególnych grupach:

Szkoły Podstawowe:

Weronika Torzyńska ( miasto szczecin)

Weronika  Szczechowska ( powiat wałecki)

Gimnazjum:otwp 2

Justyna Kowalczewska ( powiat wałecki)

Paulina Borowik ( powiat drawski)

Szkoły Ponadgimnazjalne:

Rarosław Szczakowski ( powiat kamieński)

Bartłomiej Raj ( powiat białogardzki)

W dwudniowych zmaganiach młodzież wykazała sie olbrzymią wiedzą tearetyczną i praktyczną z zakresu wiedzy pożarowej. Po testach pisemnych z naszsych reprezentantów do ścisłego finału zakwalifikowała się Justyna Kowalczeska. W fazie finałowej Justyna nie dała najmniejszych szans swoim konkurentom i z kompletem punktów i olbrzymią przewagą wygrała rywalizację w grupie szkół gimnazjalnych. GRATULUJEMY !!!!! Jest to kolejny sukces Justyny w finałach krajowych, która dzięki swojej olbrzymiej wiedzy, pasji, zapałowi oraz wsparciu rodziców i opiekunów jawi sie jako murowana faworytka turnieju w latach następnych.

Pozostali nasi reprezentanci równiez spisali się bardzo dobrze plasując się tuż za podium z wynikami z których mogą być dumni, zabrakło jedynie odrobinę szczęścia.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji w 2014 roku.

tekst; Tadeusz Szczepański

zdjecia; Wiktor Urbański


Dodatkowe informacje