Konkurs Plastyczny "Zapobiegajmy Pożarom" Eliminacje Wojewódzkie

Dnia 22 stycznia 2013 roku w Szczecinie komisja w składzie: Danuta Raniowska - Przewodnicząca Komisji Oceniającej, Agnieszka Pluta – nauczyciel plastyki – Członek Komisji Oceniającej , Iwona Jagodzińska – Sekretarz Komisji Oceniającej, Anna Langiewicz- Członek Komisji Oceniającej dokonała oceny prac, które wpłyneły do Oddziału Wojewódzkiego w ramach eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Zapobiegajmy Pożarom”         

W sumie wpłynęły 174 prace plastyczne wykonane w różnych technikach: pastele, akwarele, kredki, wyklejanki, farby plakatowe, płaskorzeźba z gipsu.

Prace uczestników oceniane były według następujących grup wiekowych:

I grupa – przedszkolaki,

II grupa – klasy I – III szkoły podstawowej,

III grupa – klasy IV – VI szkoły podstawowej,

IV grupa – gimnazja,

V grupa – szkoły ponadgimnazjalne,

VI grupa – dorośli, środowiskowe domy samopomocy, warsztaty terapii zajęciowej,

 Wyróżniono następujące osoby, spośród których laureaci i osoby wyróżnione reprezentować będą województwo zachodniopomorskie na szczeblu centralnym.

I grupa – przedszkolaki:

Wyróżnienia:

1.Kacper Witkowski – Fundacja Kultury i Sportu ,,Prawobrzeże’’ w Szczecinie, opiekun: Małgorzata Wrzosińska,

2.Jakub Świtała – Przedszkole nr 1 w Choszcznie, opiekun: Weronika Dokurno,


II grupa – klasy I – III szkoły podstawowej:

Laureaci:

1.Jakub Dudek – Dębnowski Ośrodek Kultury ,,Pastele” w Dębnie, opiekun: Aniela Głodna,

2.Błażej Byczkowski – Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sławęcinie, opiekun: Jolanta Sowska,

3.Zuzanna Reszkiewicz - Fundacja Kultury i Sportu ,,Prawobrzeże’’ w Szczecinie, opiekun: Małgorzata Wrzosińska,

Wyróżnienie:

1.Amelia Czujko – Szkoła Podstawowa im. H. CH. Andersena w Karsku, opiekun: Barbara Wojciechowska,


III grupa – klasy IV – VI szkoły podstawowej:

Laureaci:

1.Patrycja Kubisiak – Miejski Ośrodek Kultury ,,Akwarele” w Moryniu, opiekun: Aniela Głodna,

2.Olga Kiela – Szkoła Podstawowa nr 3 w Choszcznie, opiekun: Elżbieta Gawron,

3.Klaudia Momot – Szkoła Podstawowa im. Unii Europejskiej w Nowogródku Pomorskim, opiekun: Elżbieta Klucowicz – Obłąk,

Wyróżnienia:

1.Julian Dunicz - Miejski Ośrodek Kultury ,,Akwarele” w Moryniu, opiekun: Aniela Głodna,

2.Tomasz Tarasiński - Miejski Ośrodek Kultury ,,Akwarele” w Moryniu, opiekun: Aniela Głodna,

3.Patrycja Kubisiak - Miejski Ośrodek Kultury ,,Akwarele” w Moryniu, opiekun: Aniela Głodna,


IV grupa – gimnazjaliści:

Laureaci:

1.Maria Janiak – Miejski Ośrodek Kultury w Policach, opiekun: Barbara Dadej,

2.Marcin Krzewiński - Dębnowski Ośrodek Kultury ,,Pastele” w Dębnie, opiekun: Aniela Głodna

3.Patryk Górni - Dębnowski Ośrodek Kultury ,,Pastele” w Dębnie, opiekun: Aniela Głodna

Wyróżnienie:

1.Aleksandra Jabłońska – Publiczne Gimnazjum w Redle, opiekun: Anna Goszczyńska,


VI grupa – dorośli, środowiskowe domy kultury, warsztaty terapii zajęciowej:

Laureaci:

1.Adam Kmita i Andrzej Kmita – Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie, opiekun: Artur Groszkowski,

2.Marian Wilk - Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie, opiekun: Artur Groszkowski,

3.Jarosław Forysiak - Środowiskowy Dom Samopomocy w Choszcznie, opiekun: Artur Groszkowski,

Wyróżnienie:

1.Marek Królikowski – Środowiskowy Dom Samopomocy , Odnowa” w Bobolicach, opiekun: Emilia Walter,

2.Henryk Żurawski – Środowiskowy Dom Samopomocy ,,Radość” w Połczynie Zdroju, opiekun: Cezary Makowski.


W bieżącym roku uhonorowanie laureatów odbędzie się na spotkaniach lokalnych w siedzibach placówek z których pochodzą laureaci. Honorowym patronatem tegoroczną edycje konkursu objął Starosta Myśliborski, który ufundował okolicznościowe statuetki. Wśród fundatorów nagród znaleźli się również: Odział Wojewódzki ZOSP RP woj. Zachodniopomorskiego, Wojewoda Zachodniopomorski,Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Nadleśnictwo  Barlinek, Nadleśnictwo Myślibórz.


Gratulujemy laureatom i życzymy powodzenia w finale krajowym !!!!

 

Dodatkowe informacje