Wojewódzkie Zawody Sportowo - Pożarnicze MDP

 mdpW dniu 23.06. br  w Białogardzie odbyły się Wojewódzkie Zawody Sportowo-Pożarnicze  Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych wg. regilaminu  CTIF. Na starcie stanęło 14 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w tym 5 drużyn dziewcząt i 9 drużyn chłopców. Organizacja zawodów odbyła się w ramach realizacji zadania " Animator życia spałecznego na obszarach wiejskich - OSP" realizowanego w opraciu o środki z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Wiecej o zadaniu znadziesz tutaj;http://www.wzp.pl/biuro-prasowe/biuro-prasowe/aktualnosci/sluzby-ratownicze-ze-wsparciem.

Po zaciętej rywalizacji czołowe miejsca poszczególnych  kategoriach zajęły następujące MDP:

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – dziewczęta

1 miejsce - MDP RĄBINO

2 miejsce - MDP GOLCE

3 miejsce - MDP NOWE WOROWO

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze – Chłopcy

1 miejsce - MDP OSTROWICE

2 miejsce - MDP RABINO

3 miejsce - MDP NOWE WOROWO

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, zdobywcy pierwszych miejsc w poszczególnych grupach reprezentować będą województwo z zawodach krajowych, które odbędą się w dniach 31.08- 1.09. br. w Licheniu Starym

Partnerami w organizacji zawodów byli; Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, KW PSP w Szczecinie, KP PSP W Białogardzie, ZOP ZOSP RP w Bialogardzie, OSP Kosciernica, OSP Rogowo, OSP Karlino, OSP Stanomino, OSP Pomianowo.

Puchary dla zwycięzców ufundowali : Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, Zachodniopomorski Komendant Wojewódzki PSP, Prezes ZOW ZOSP RP, Starosta Białogardzki, Burmistrz Białogardu, Wójt gminy Białogard, wymienionym SEDECZNIE DZIĘKUJEMY za wsparcie.

Nagrody dla drużyn zostały ufundowane z budżetu województwa zachodniopomoroskiego w ramach zadania "Animator życia społecznego na obszarach wiejskich - OSP" . Wszytkie drużyny otrzymały umundurownie MDP dla 10 osób, w ramach zadania zakupiono również tory do ćwiczeń CTIF.

T.Sz.