Finał Wojewódzki OTWP

img 8121W sobotę 28 kwietnia w sali widowiskowo-epotrtowej "Rega-Arena" w Płotach spotkała się młodzież, która z wiedzą pożarniczą jest za pan brat. Okazją były Zachodniopomorskie Eliminacje Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom”. Zanim młodzi ludzie zjechali do Płot w każdym z powiatów odbyły się eliminacje. Najlepsi otrzymali prawo walki na szczeblu wojewódzkim. Tak jak co roku młodzież została podzielona na trzy grupy. Szkoły podstawowe, gimnazja + 7 klasa szkoły podstwowej, szkoły ponadpodstawowe.

Po części pisemnej składającej się z 30 pytań najlepsze trójki w grupach wiekowych zmierzyły się ze sobą w części ustnej. Młodzież musiała odpowiadać na 5 pytań przed komisją w składzie: Krzysztof Barski – Przewodniczący jury OTWP, Jan Lenard – członek jury OTWP, Jan Suszczyński – członek jury OTWP, Ryszard Bajkowski - członek jury OTWP, Filip Milczarek – członek jury OTWP.

Po części ustnej ogłoszono klasyfikacje końcową, która w poszczególnych grupach przedstawia się następująco:

I grupa wiekowa

  1. Ewa  Budny                    -     powiat  szczecinecki          
  2. Małgorzata   Solska        -    powiat  gryfiński                      
  3. Damian Kłys                    -    powiat goleniowski               

II grupa wiekowa

1.Klaudia Musiał                        -   powiat  sławieński                   

2.Alicja Jaworek                         -  powiat policki                       

3.Krystian Woroniuk                   -  powiat łobeski                           

III grupa wiekowa

1. Paulina Kwok                          - powiat gryfiński                    

2. Oskar Talarczyk                      - powiat choszczeński                

3. Jakub Rosicki                         -  powiat  gryficki                        

Gratulujemy Zwycięzcom !!! Osoby z pierwszych i drugich miejsc w poszczególnych grupach reprezentować, będą województwo z finale krajowym, który odbędzie się w dniu 1-2 czerwca 2018 roku w Świdwinie.

Nagrody i upominki w turnieju ufundowali: Oddział Wojewódzki ZOSP RP, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nagrody zwyciezcom wręczyli; Prezes ZOW ZOSP RP - Marek Kowalski, Wice-prezes ZOW ZOSP RP, Przewodnicząca Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży - Danuta Raniowska.

Dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju Burmistrzowi Płot, Ochotniczej Straży Pożarnej w Płotach oraz KW PSP w Szczecinie

img 8044img 8060img 8102

     T.Sz.