Ostrowice w Polanicy

dsc07201W dniu 4-6 września w Polanicy Zdrój odbyły się XIV Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze. Województwo zachodniopomorskie reprezentowane było przez Kobiecą Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP Ostrowice. Udział w tych zawodach zapewniło im zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim podczas zeszłorocznych zawodów w Kaliszu Pomorskim.

Kobiety z KDP Ostrowice musiały zmierzyć się z dziewiętnastoma drużynami w trzech konkurencjach: musztra, ćwiczenie bojowe oraz bieg sztafetowy z przeszkodami. Nasza reprezentacja uzyskała czas 46,58 s. w ćwiczeniu bojowym oraz 70,00 s. w sztafecie, co dało 12 miejsce w klasyfikacji generalnej. Warto nadmienić, iż zdobywając łączną sumę punktów 116,58, pobiły rekord woj. zachodniopomorskiego.

Zawody Ogólnopolskie w sportach pożarniczych to okazja do sportowej rywalizacji, ale także do reprezentowania naszego województwa, powiatu drawskiego oraz gminy Ostrowice. Kobieca Drużyna z Ostrowic już po raz piąty wystąpiła podczas Ogólnopolskich Zawodów Sportowo-Pożarniczych.

Skład drużyny:

Joanna Adamczyk, Mirela Bany, Sandra Borowiak, Joanna Kowalczyk, Katarzyna Kowalczyk, Adrianna Sech, Natalia Sech, Kinga Wiśniewska, Paulina Zaucha oraz Ireneusz Adamczyk.

tekst ;Joanna Kowalczyk

zdjecia ; Konrad Kopkiewicz

dsc07193dsc07187

dsc07263dsc07319

dsc07325dsc07329